Your first subject

Go down

Your first subject

Pisanie by Admin on Nie Wrz 01, 2013 6:38 pm

Czarna i biała liberalna Ameryka, a także cały swiat podzielony wg koloru skóry, religii i stanu posiadania i innych wymyslonych przez ludzi kryteriów, będzie jeszcze czekać kilkanascie (kilkadziesiąt, kilkaset ?) pokoleń realizację marzeń Martina Luthera Kinga. Może też ludzkosć nie doczekać, ta wersja jest bardziej prawdopodobna z powodu wojennych marszy nie tylko Ameryki, bo nóżkami przebierają z niecierpliwosci inne cywilizowane, demokratyczne państwa. A jesli nawet nie maszerują na antypody, to przyklaskują i urabiają tzw. opinię społeczną w swoim królestwie; skąd pewnosć Panie Autorze, że tę przerażającą zbrodnię dokonał jak Pan pisze „reżim Asada”?
A czemóż to „could not read captcha token file”? tekst niesłuszny? co do cyfr i liter jeszcze cos tam widzę kaprawymi oczkami. Jak można dziś wychwalac kogoś, kto grozi rozpętaniem kolejnej brudnej, imperialnej wojny? Tyle że nie z Sadatem – ten prezydent Egiptu nie żyje już bowiem od ponad 30 lat a Zjednoczona Republika Arabska jako unia Egiptu i Syrii istniała przecież tylko w latach 1958-1961, gdyż juz w roku 1961 Syrii doszło do zamachu stanu, w wyniku którego Syria wycofała się z tej unii, tak więc tylko Egipt zachował do roku 1971 nazwę Zjednoczonej Republiki Arabskiej.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Nie Wrz 01, 2013 6:41 pm

Przy okazji uzycia broni chemicznej w Syrii (tak do konca nie wiadomo, kto jej uzyl; niech Gospodarz nie szermuje argumentem o nieomylnosci Mossadu, bo to smieszne i infantylne)okazalo sie z niedawno ujawnionych archiwow CIA, ze Amerykanie calkiem swiadomie pomagali Saddamowi w wojnie iracko-iranskiej i nie przeszkadzalo im, ze Irakijczycy uzywali broni chemicznej. Stad te nieco krokodyle lzy.
W wojnie domowej w Syrii strone tzw. rebeliantow wspomagaja finansowo takie panstwa „demokratyczne” jak Kuwejt i Arabia Saudyjska. Rebelianci to nie jest jakas zwarta grupa a raczej zlepki terrorystyczne roznej masci z przewaga islamistow. Trudno wyobrazic sobie mniejszosci religijne nie-islamskie w Syrii po-asadowskiej; moze nawet inne, mniej radykalne odlamy islamu. Bedzie to podobna sytuacja do sytuacji mniejszosci w Kosowie i Iraku. No coz, zobaczymy do jakich poswiecen stac USA, UK i Francje. Moim skromnym zdaniem, chyba na niewiele. Jakies manewry lotnicze? Albo wystrzelenie kilku pociskow rakietowych, ktore i tak musialyby byc wymienione na nowe? Polityka amerykanska w regionie Bliskiego Wschodu cierpi na swego rodzaju uwiad starczy i powielania schematow w wersji light GW Busha bez nowych pomyslow. Straci jedynie Turcja, ktora zaleje lawina uchodzcow syryjskich. Moze odezwia sie Kurdowie? Czy w polskiej myśli i mentalności muszą być zawsze symbole czegoś tam, czegoś …… To magiczne myślenie jest na prawdę „wkurzające” i absolutnie nie twórcze. To powód do budzenia się tej właśnie społeczności – kierowanej przez takie właśnie „magicznie” myślące elity chcące na dodatek sakralizować wszystkie swoje decyzje lub opinie – ciągle z ręką „w nocniku”.
A co do Syrii – będzie to kolejny kraj-czarna dziura (jak Somalia, Mali, Libia, Afganistan, Bośnia, Kosowo czy Irak) z którego islamiści będą atakować „wszystko dookoła”. Ilu najemników islamistycznych z Europy – zwolenników salafizmu (tej najbardziej dziś obok wahabizmu saudyjskiego demonicznej i obskuranckiej wersji religii Mahometa) – walczy tam z …… no z czym i kim ? Czy o demokrację ? Czy o wolność ? „I have dream” pastora Kinga w tych starciach Zachód vs islamizm jest zupełnie nieuprawnione. Nie szerzymy tam absolutnie tzw. „wartości’ i praw człowieka (w naszym rozumieniu) a de facto służymy siłom które te wartości, ten sposób życia, to spojrzenie na świat i procesy w nim zachodzące skutecznie zwalczają (b.często w brutalny i dramatyczny sposób). Bo nadal w „głowach” dzisiejszej miernej elity zachodniej tkwi powiedzenie (i jej sens) Edgara Hoovera; „To sku..syn, ale nasz sku…syn” (Egipt i al-Sisi, Syria i klan Assadów).
Oni – ci najemnicy – tu wrócą, do Europy. Burki, hidżaby, mizoginizm, morderstwa na tle „honorowym”, szariat itd to tzw „wartości” jakie e sobą niosą. I absolutna nietolerancje. A jak mawiał Wolter „Nie może być tolerancji dla wrogów tolerancji” (i pomocy, w jakiejkolwiek formie, też).
Schlagwort „I have dream” M.L.Kinga nie dotyczył bowiem panowania nad ….. (tu można wstawić dowolne pojęcie adekwatne do sytuacji).

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Nie Wrz 01, 2013 6:51 pm

Nie powinnem sie wypowiadać ,ponieważ pisałem o moim zaniechaniu w czytaniu ,słuchaniu ,oglądaniu polskich mediów . Próbuje wprawdzie wieczorami po 18:00 ,ale kilka chwil wystarczy i ciecie . Trafiłem ostatnio na prof.Spiewaka end Staniszkis ,Urbanskiego (tego grubaska od LK ) ,Gowina , ( na etacie wTV ?)i Giertycha i .t.d.
Staniszkis ( to z internetu ) uważa że odbudowa państwa polskiego jest konieczna bo zanajduje sie ono w stanie z 1918 r.
Takich glupich opini nie warto komentaować . ale pania Jadzię zapraszaja !
Natomiast od czasu śmierci Sławomira Mrożka ,kolejnego wielkiego Polskiego Tworcy ktory korzeniami tkwił w II RP , zasadniczne osiągnięcia przypadaja na okres Polski Ludowej a schyłowo w III RP- nurtuje mnie pytanie ILU jeszcze takich zostało a …ilu rokuje nadzieje bez tych korzeni IIRP i PRL .
Zobaczymy za 30 lat ,kto zobaczy to zobaczy haaha.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Nie Lut 02, 2014 8:17 am

Gdy nad Nilem Białym zaczyna świtać, na horyzoncie pojawia się mocno obciążona łódź. Na niebie nad nią widać stado gęsi, lecących w idealnym kluczu w kształcie litery V. Wiekowa barka płynie przez szmaragdowe szuwary, po czym zatrzymuje się w pobliżu brzegu.

Wymizerowani pasażerowie jeden po drugim opuszczają pokład, przekraczają mieliznę i dostają się na błotnisty ląd. Kobiety brodzą w słonawej wodzie z niemowlętami na rękach, starając się ich nie upuścić, dzieci pomagają nieść ciężkie pakunki, a mężczyzna w cywilnym ubraniu wychodzi na brzeg z kałasznikowem. Wszyscy wyglądają na wyczerpanych i przerażonych. Nic dziwnego – właśnie odbyli niebezpieczną nocną podróż po ucieczce z oblężonego miasta Bor w Sudanie Południowym.

Nil Biały przecina ten kraj na dwie części, a od czasu wybuchu wojny domowej co noc przez rzekę przeprawiają się uchodźcy. Każdego wieczora z Bor na wschodnim brzegu wypływają przepełnione barki. 12 godzin później, gdy nastaje świt, ci, którzy przeżyją, przybijają do maleńkiej przystani w mieście  na zachodnim brzegu.

Prąd rzeki bywa jednak zdradliwy, a w okolicy toczą się krwawe walki, toteż wielu uchodźcom nie udaje się dostać na drugą stronę. Niedawno nieopodal miasta Malakal na północy zatonęła barka, prawdopodobnie na skutek nieszczęśliwego wypadku. Zginęło dwustu pasażerów.
Na końcu żródła daru bogactw obsiądą obce Zachodnie koncerny i wynik dla mieszkańców będzie bardzo mierny bo jak się okazuje to serduszko miłosierne i "pomocy" militarnej tym mocniej bije im więcej bogactw ziemia obca kryje !! Nie walczą tam dzidą i łukiem lecz z użyciem dostarczanej im broni, która strzela z hukiem i patrząc na adres jej dostawcy widzimy adres dokładny przyszłego oprawcy !! Tam tez, gdzie ludnosci jest zbyt dużo do wykarmienia poprzedzaja to czasy jej wyniszczenia !! Hasła pokoju przy toczacej sie wojnie trzeba zatem głosić cicho i ostrożnie bo patrzac na pomoc biednym krajom mieszkańcy Matki Ziemi widza, jak niektórzy w XXI wieku z tego pokoju szydza !! Skoro bowiem wiemy jaka pomoc jest nieskuteczna to wiemy zaiste jaka jest skuteczna i jezeli z taka nie spieszymy to dubu smolone prawimy !! Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie nieraz nawet chodzi o to by przez wydobycia bogactw zamrozenie pozostać na rynku przy wysokiej cenie
Miejscowi przewoźnicy muszą być zdolnymi nawigatorami, jako że szeroka na około 15 kilometrów rzeka przypomina na tym odcinku labirynt wysepek i kanałów. Barki płyną tak wolno i cicho, jak się da, manewrując i kręcąc się pośród sitowia niczym biblijni uciekinierzy.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Nie Lut 02, 2014 8:20 am

To w zasadzie tak jak w Polsce. Na kolanach witamy zachodnie koncerny, którym sprzedajemy NASZE fabryki za roczny ich przychód. Później wszystkie zyski idą za granicę, a my klepiemy biedę...W zasadzie jak przyjdzie inwazja obcych, to my już nie będziemy mieli czego bronić - bo ONI będą u siebie...Dlaczego czarny człowiek zabija drugiego czarnego? Czyżby za dolary, których FED drukuje około 70mld miesiecznie?
Dlaczego czarny czlowiek rozmnaza sie gwałtownie, skoro w Afryce brakuje wody. Pózniej łodzie wypełnione uchodzcami płyna do Włoch i Hiszpanii. Dlaczego Kościół widząc epidemię HIV, zabrania używać tam prezerwatyw? Niestety ta rasa nie potrafi nic zdobywać,przez naukę i pracę.Wzorem zwierząt i dawnych prostych ludów jak coś potrzebują to biorą to siłą nawet za cenę zbrodni. RPA gdy gospodarzami byli biali było państwem bogatym teraz gdy osoby tej rasy gospodarzą bieda zagląda im w oczy. Takie zwyczaje,poziom i poglądy na życie. Tak samo zachowują się na emigracji, żyć z zapomogi, kradzież, żebractwa.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Sro Sie 27, 2014 6:43 pm

Banda rzezimieszków ,która trzyma władzę w Polsce pozwala by właściciele banków traktowali Polaków jak bydło.Postępują z Polakami w taki sposób, w jaki nie odważyliby się pomyśleć u siebie . Po pierwsze każdy Anglikowi, Francuzowi czy Niemcowi , który nie spłaca zaciągniętego kredytu odbiera się samochód albo mieszkanie. Oczywiste- ale na tym kończą się podobieństwa. Odebranie samochodu likwiduje jakikolwiek dług wobec banku i rzeczą banku jest uzyskanie z jego sprzedaży takiej kwoty, która zmniejszy straty banku z powodu udzielenia złego kredytu. Całe ryzyko i koszty takiej sytuacji ponosi bank. Tymczasem w Polsce, nie dość ,że odbiorą ci auto lub dom to i tak dług musisz spłacić z odsetkami. Ta sama hewra pozwala na lichwę providentów o jemu podobnych lichwiarzy. Ta sama czereda pozwala bandytom "kupować" od banków przeterminowane długi i szantażem zmusza do odkupienia ich. polska to jednak dziki kraj ,mieszkalem w stanach kilkanascie lat tam bankrucja jest bardzo latwa sprawa, nikt nie sprzeda ci domu, mieszkania albo zlicytuje samochodu jezeli juz dochodzi do sadu to sad podchodzi do tego z rozumem , jak mozna komus zabrac wszystko I jeszcze oczekiwac splaty , nie masz samochodu , nie masz jak dojezdzac do roboty, wszystkie te karty kredytowe I kredyty sa wysoko ubezpieczone wiec nie maproblemu,tylko tu panstwowe sady scigaja ludzi za dlugi w prywatnych bankach a placimy my za to Nowa furtka to robienia gigantycznych przekrętów, a szaraczki się cieszą. "Elyta" będzie robić przekręty, zadłużać się i co? i nic przecież nie będą musieli spłacać niczego, a nie będą to jakieś kwoty w tysiącach złotych jak u zwykłych szaraczków tylko kwoty liczone w milionach. Powinszować pomysłu, a wy kochane ludziska cieszcie się jak was dymają...

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Sro Sie 27, 2014 6:45 pm

Dalej poplątanie z pomieszaniem. Czy do tych pustych łepetyn biurokratycznych, nie dociera jedna ,ale bardzo oczywista prawda ,bankrutem jak się staje ,to się nim staje ,i kwota długu tu nie ma najmniejszego znaczenia. Bo albo jest się wypłacalnym ,i dłużnik sam sobie z tym poradzi , albo jest się tak utopionym w długach że,i prawo upadłościowe tu nie pomoże. Bo każdy dotąd ciągnie biznes ,nawet na krawędzi bankructwa ,bo nóż się uda i z tego wylezie ,i w ten sposób wielu ryzykując zadłuża się co niemiara, a jak staje przed ścianą to i aniołowie mu nie pomogą ,a tym bardziej oderwana od życia ustawa o upadłości. Sama idea tej ustawy jest śmieszna nie mówiąc o jej procedurach ,bo jak się kasę ma ,to się dług samemu spłaca ,a nie poprzez pośredników ,typu syndyk. Ci nasi biurokraci z ministerstwa to chyba mieszkają na księżycu ,lub w Izraelu.- Te rozwiązania zbliżają nas do standardów zachodnich - zaznaczył sędzia...... Zbliżają.... ale jeszcze bardzo daleko do normalnego państwa. A dlaczego nie możemy być od razu normalnym państwem, tylko musimy ciągle być "trochę normalnym"? Patrząc na te nowe przepisy ciągle mam wrażenie, że tu wcale nie chodzi o interes społeczny lecz głównie o interes kasty prawniczej, która ciągle kombinuje jak tu zrobić by przy okazji jak najwięcej wycisnąć dla siebie - jeśli się nie da wycisnąć z dłużnika, to niech będzie z kasy państwowej, czyli z naszych podatków, byle się udało kieszeń napchać. Dlatego nie może być prosta i zrozumiała procedura upadłościowa. Musi być pokrętna, by po drodze można było coś zachachmęcić.to jest właśnie probiznesowość. każdy nie boi sie zaczynać biznesu na własną rękę i zaryzykować bo gdyby się nie udało powinęła się noga to widać porządny reflektor w tunelu. i można w ciagu życia zaczynać wiele razy również wiąże się to z poziomem zarobków. niestety w polandii każdy boi się zacząć biznes bo jak się noga powinie to ląduje pod mostem i jest załatwiony do końca życia. dlatego nic się u nas nie dzieje, a gro biznesów na na czarno.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Wto Lis 03, 2015 6:53 pm

najwyraźniej dziura ozonowa nie jest efektem używania przez nas freonów, bo po pierwsze znika i pojawia się bez związku z freonami a po drugie nie wiadomo dlaczego. Tyle nauka. Reszta to czysta polityka i business as usual. Proszę spojrzeć na website <http://www.theozonehole.com/2015.htm>. Ów nibysukces Organizacji Narodow http://szybkiepozyczki.radom.pl Zjednoczonych Przeciwko Izraelowi popsuł im interesik, więc starają się trupa ozonowego ożywić, bardzo śmiesznie obnażając prawdę o freonowej bzdurze. Freonów wielkim kosztem się pozbyto - dziura ma się lepiej. Czy reszta Naukowego Konsensusu o Globalnym Ociepleniu ma taką samą wartość naukową? Wygląda na to, że dokladnie taką. Strasznie wnerwia mnie to idiotyczne określenie "mapa drogowa przyjęcia nowego globalnego porozumienia klimatycznego".
Pojęcia takie jak PLAN czy HARMONOGRAM wyszły z użytku ?
1000 lat temu, gdy na świecie było 20 razy mniej ludzi niż obecnie, nie było samochodów, elektrowni, hut, zakładów chemicznych na Grenlandii Wikingowie bydło hodowali. Kilkaset lat później przyszły mrozy takie, że przez Bałtyk mozna było pieszo lub konno do Szwecji przejść.
Być może twierdzenie o determinującym na zmiany klimatyczne wpływie działalności człowieka sa przesadzone albo też poszczególnym czynnikom przypisuje się wagę nieadekwatną do rzeczywistego wpływu.
Może to nie nadmierna emisja CO2 lecz spadek zdolności jego absorbcji przez naturę wskutek wycinania lasów tropikalnych i zatruwania wód oceanów są przyczynami "efektu cieplarnianego"
A może to metan jaki wytwarza pasące się bydło więcej szkodzi niż wszystkie samochody razem wziete ?
Czy dowiemy się kiedyś prawdy ?
Za każdą tezą stoją odpowiednie grupy, często sprzecznych ze sobą interesów eksponujacych wpływ jednych a umniejszających innych czynników.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Sro Mar 16, 2016 10:30 pm

Najprostrzy sposób udowodnienia, że KNF kłamie i przeinacza fakty: Wg danych tego samego KNF, oraz danych BIK, liczba wszystkich kredytów w CHF w listopadzie 2014 (czyli należy odjąć wszystkie które spłaciły się od tego momentu), to 566 tyś. Średnia wartość takiego kredytu to 300tys zł, a sumaryczna wartość na dzień dzisiejszy, to ok 137 mld zł. Łatwo więc policzyć, że ich umorzenie całkowite do zera kosztowałoby banki 137 mld zł. Jakim więc cudem koszt nie umorzenia całego kredytu, a jedynie średnio 1/5 jego wartości zamiast kosztować ok. 25 mld, nagle kosztuje 250-350mld, czyli 3 krotność wartości wszystkich tych kredytów?KNF powinna odpowiadać przed sądem za przekręty spowodowane dopuszczeniem stosowania przez banki http://escaperooms.pl "toksycznego produktu bankowego" zwanego kredytem w CHF i narażenia setek tysięcy obywateli na milionowe straty... to wręcz bezczelne że KNF śmie komentować i wyrażać opinie o skutkach tych przekrętów których właśnie sama się dopuściła... przecież ci ludzie nadal pracują i powinien się nimi zająć prokurator bo to było działanie na szkodę Polski i Polaków Przecież to jest wierutne kłamstwo, które powinien rozszyfrować każdy kto z matematyki w podstawówce wyniósł conajmniej trójkę... Dane KNFu zaprzeczają danym KNFu.... totalna komromitacja organizacji...

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Sro Mar 16, 2016 10:33 pm

oczywiscie ze banksterka straszy, jednak w wiekszośści sprawa dot duzych korporacji finansowych - jakoś w czasie kryzysu nie mieli problemu wyprowadzac zysków z polski dla ratowania zachodnich oddziałow - niech kierunek odwróca jak chca działac w posce. Poza tym liczona jest zmiana wartosci ksiegowej aktywów - czyli zmniejszenie wartosci długów co nie oznacza że bank od razu beda miec przychód o tyle mniejszy - z mniejszego długu hipotecznego wynikac eda mniejsze wpływy o kilka miliardów rocznie góra, wartośc tych aktywów i tak jest przeszacowana - bo wartosc zabezpieczen tego nie pokrywa - powyższe dane pokazują jak ogromne korzyści maja banki na stosowaniu niedozwolonych prawem skomplikowanych instrumentów finansowych , jakim jest tzw. indeksacja kredytu do franka. Zastosowanie indeksacji daje bankom nieuzasadniony dodatkowy zysk od 60 do 100 mld w porównaniu do kredytu złotówkowego ( oczywiście w całym okresie spłaty toksycznych kredytów ) . To jest najdelikatniej mówiąc wyłudzenie !!!nieruchomosci nie sa warte ty;le ile franki z długów. zasadniczo rzad n luzie moze wprowadzic 2 elementy propozycji dudy - ustawe spreadową - tutaj kazdy kto ma indeksowany kredyt zyska kilka procent na ponownym przeliczeniu oraz ustawe upadłosciowa - ale dla wszystkich wzorowana na rozwiazaniach amerykańskich - co oznacza w przypadku kredytu hipotecznego dług za klucze - jesli rząd wprowadzi dobre rozwiazania dot wsparcia tanszego budowania mieszkań (z pominięciem deweloperów) to frankowicze oddadza klucze i jesli pracuja wezma somie nowy kredyt we złotówkach na zakup budowe swojego nowego lokum zeby tego uniknąć banki same zgodza sie na zmniejszeniezadłużenia aby klient im nie wypadł zostawiając ich z zklopotliwym zabezpieczeniem które treba sprzedać - gdyby do tego doszło w jednym momencie i w sytuacji gdy rozwijane sa alternatywne tansze formy budownictwa to banki nie uzyskałyby nawe 40% wartosci aktywów liczonych we frankach w tym momencie..


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Pią Lut 16, 2018 7:17 pm, w całości zmieniany 1 raz

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

cieplej

Pisanie by Admin on Sro Gru 21, 2016 4:44 pm

Mnie też to wyszło dla kotła na pellet, nie wiem jak mi policzą ogrzewanie sieciowe bo przeca tam jest pokręcone ... jak uznają że mam ciepło z elektrociepłowni opalanej węglem z biomasą to EP spadnie dużo niżej niż zakładany, a jak uznają że tylko węgiel to zgodnie z nowymi warunkami lepiej jest mieć własny kocioł na wungiel niż czerpać ciepło z sieciCzyli nic nie mówi. Trzeba przeliczyć na coś, co o czymś świadczy. A kto z inwestorów wie, co to EP oznacza? I że tak łatwo jednym zapisem w projekcie zmienić je diametralnie? Ot, np, zmienimy kocioł na ekogroszek na pellet. "paaanie, to ten sam kocioł, coś pan chciał, tylko zapiszemy, że to na pellet, za to z 15cm styropianu zostawimy 8cm i EP wyjdzie dużo lepsze, niż było - będziesz pan miał bardziej energooszczędny dom.No, to jak w 100% ciepło sieciowe i jeszcze z ciepłowni na węgiel, to ... masz problem. Już wg aktualnego minimum się nie zmieścisz. Bo EP=30kWh/m2/r to bardzo słabiutko ocieplony dom. Uwzględniając współczynnik 0,2 i sprawność 0,7 to mi wychodzi EK=105kWh/m2/r. A przy cieple sieciowym z węgla masz współczynnik 1,3 czyli EP=136,5kWh/m2/r czyli nie da się oficjalnie już teraz (aktualnie jeszcze maksimum to 120kWh/m2/r).

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Pią Lut 16, 2018 7:17 pm

Zmienia się za to model piractwa w Internecie. W opinii ekspertów Polska jest już w grupie tych państw, gdzie piractwo przenosi się z torrentów do serwisów streamingowych. Do niedawna dużą popularnością cieszyło się ściąganie nielegalnych plików i ich wymiana. Teraz korzystamy ze streamingu, np. oglądamy film czy słuchamy muzyki za pomocą ciągłego strumienia danych, bez potrzeby zapisywania go na swoim urządzeniu. Problemem może być też niewiedza. Niektóre serwisy oferujące nielegalny streaming mogą na pierwszy rzut oka nie budzić zastrzeżeń użytkownika. W końcu zapłacił za "konto premium". To co tu jest nie tak?

Zresztą, najpopularniejsze z legalnych serwisów, jak Spotify, Tidal czy Deezer, również borykają się z piractwem. Piraci bowiem, jak zawsze, nadążają za najnowszą technologią i nielegalne udostępnianie muzyki z takich źródeł nie stanowi dla nich przeszkody. Według wspomnianej firmy Muso, z roku na roku rośnie zainteresowanie serwisami, które umożliwiają np. zapisywanie treści z serwisu YouTube w formacie mp3. Coraz więcej jest też wejść na pirackie strony ze smartfonów.

Sprzyja temu sytuacja prawna, jak zwykle w takich sytuacjach nienadążająca za zmianami. Nie każdy zapewne wie, że o ile pobieranie torrentów jest traktowane jak piractwo i podlega odpowiedzialności karnej, to korzystanie z pirackich serwisów streamingowych z filmami i serialami już niekoniecznie.

- To trochę uproszczenie – mówi mecenas Zbigniew Krüger z kancelarii prawnej Krüger & Partnerzy. - Z puntu widzenia ustawy o prawach autorskich i prawa cywilnego także korzystanie z nielegalnych serwisów streamingowych jest piractwem, bo nie mieści się w zakresie tzw. dozwolonego użytku osobistego. Faktycznie nie jest natomiast przestępstwem, bo jest nim tylko rozpowszechnianie pirackich treści – mówi.

Drugim, stosunkowo nowym i narastającym zjawiskiem, jest tzw. sharing, czyli nielegalne rozpowszechnianie w Internecie sygnału płatnych platform telewizyjnych. Mnożą się tzw. linkownie, gdzie znajdują się odsyłacze do miejsc, w których zobaczymy jakieś wydarzenie sportowe czy nowy odcinek popularnego serialu. Akurat sharing również zagrożony jest odpowiedzialnością karną, więc policja raz na jakiś czas informuje o wykryciu i ukaraniu sprawców tego rodzaju przestępstwa. Czasem przy aktywnej roli "piratowanych" telewizji płatnych, które również na własną rękę tropią takie przypadki w sieci. Z wypowiedzi ich przedstawicieli wynika, że najpierw wzywają do zaprzestania takiej działalności, a jeśli to nie pomaga, sprawę przekazują organom ścigania.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Pią Lut 16, 2018 7:18 pm

Są dwa główne źródła przychodów piratów: reklama i opłaty za dostęp do oferowanych przez nich treści. Dlatego eksperci mówią, że najskuteczniejszą formą walki z piractwem jest tzw. metoda "follow the money". Czyli podążania, a może lepiej, odcięcia od źródeł finansowania.

- Jak pokazuje przykład Wielkiej Brytanii, Portugalii oraz innych państw UE, wypracowanie porozumienia między uczestnikami rynku treści cyfrowych nie tylko jest możliwe, ale także przynosi wymierne efekty – mówi radca prawny Bartosz Michalski z kancelarii Deloitte Legal.

Chodzi o to, żeby wyeliminować źródła finasowania lub przynajmniej maksymalnie je utrudnić. Najlepiej poprzez rozmowę i nakłanianie reklamodawców oraz pośredników płatności internetowych do działań samoregulacyjnych, na zasadzie przyjęcia czegoś w rodzaju kodeksu dobrych praktyk. Powinno się to skończyć zaprzestaniem współpracy z pirackimi stronami internetowymi. Ma w tym pomóc stworzenie krajowego rejestru takich stron, za pośrednictwem których dochodzi do łamania praw autorskich.

- Problemem jest również to, że nie udało się zintensyfikować działań legislacyjnych w zakresie ochrony legalnego rynku i lepszej ochrony prawnej treści. I to pomimo obowiązku dostosowania prawa krajowego do norm unijnych – ocenia Bartosz Michalski z Deloitte Legal.

Inną metodą walki z piractwem podpowiadaną przez fachowców jest upowszechniane i rozwój płatnych źródeł kontentu internetowego oraz ułatwianie płatności za nie. Nie na zasadzie jednorazowej opłaty, ale dłuższej subskrypcji. Poniekąd tak się już dzieje, na co wskazuje rozwój i sukces płatnych serwisów z muzyką, o których już mówiliśmy, a także serwisów VOD, takich jak np. od niedawna obecny również w Polsce Netflix.

Z badań Międzynarodowego Stowarzyszenia Branży Fonograficznej (IFPI), przytaczanych przez "Rzeczpospolitą", wynika, że zaczyna tak się dziać. Okazało się, że najmłodsi użytkownicy (13-15 lat) aż w 82 proc. korzystają z legalnych źródeł muzyki. Dlaczego? Zdaniem ekspertów dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze w tym wieku płacą jeszcze rodzice, a nie nastolatkowie z własnej kieszeni. Po drugie, dla takich użytkowników jest to naturalne środowisko aktywności. Oni po prostu wiedzą, że tak można – że takie serwisy istnieją i jak z nich korzystać. Dla starszych nie jest to takie oczywiste. Jak wynika z dostępnych badań, dla sporej grupy internautów w Polsce kwestia legalności źródeł treści, których są odbiorcami, jest zupełnie obojętna.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Admin on Pią Lut 16, 2018 7:21 pm

Trzeba też jasno powiedzieć, że również w branży rozrywkowej nie wszystkim piractwo przeszkadza. Wychodzą oni bowiem z założenia, że nawet pirackie korzystanie z wideo czy muzyki sprzyja jej popularyzowaniu. Tak było np. z serialem HBO "Gra o tron", którego odcinki podobno doczekały się w skali globalnej aż 90 mln nielegalnych pobrań. David Petrarca, reżyser kilku odcinków, powiedział jednak, że mu to nie przeszkadza. Dzięki piractwu generowany był szum i stąd wzięła się kultowość tego dzieła. Można chyba jednak założyć, że nie każdy twórca treści by się tu z nim zgodził.Deutsche Bank prognozuje, że wysokie tempo wzrostu Polski z czwartego kwartału ub.r. nie utrzyma się w tym roku. Nawet mimo tego, że przyśpieszą inwestycje.

- W 2018 roku nie dość, że przyśpieszą inwestycje, to stopniowo zwiększać się będzie udział inwestycji prywatnych - szacuje Arkadiusz Krześniak, ekonomista Deutsche Banku. To bardzo dobry prognostyk dla gospodarki, bo oznacza, że nie jest uzależniona od tego, co wymyśli rząd.

Produkt krajowy brutto odnotować ma wzrost równy, lub nieco przekraczający 4 proc. Na tempo rozwoju nadal będzie miała wpływ silna konsumpcja prywatna - jej wzrost wyniesie ok. 4,3 proc. -

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 01/09/2013

Zobacz profil autora http://zjawa.dust.tv

Powrót do góry Go down

Re: Your first subject

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach